Жалюзі, становлення
Винахідником усім нам знайомого пристрою захисту від потоків світла був відомий дизайнер Джон Уебстер, який в шістдесятих роках вісімнадцятого століття запустив власне виробництво жалюзі в Філадельфії. Це були прості ламелі з металу, скріплені нитками. Уебстер навіть подає оголошення в рекламний тижневик штату Пенсільванія від 02.08.1767 року, в якому покупцям пропонують новий тип жалюзі для вікон, забарвлених в будь-який колір за вибором.
Але за офіційною версією народженням жалюзі вважається 21 серпня 1841 року, коли вони були запатентовані американцем Джоном Гемптоном. Конструкція була представлена як виріб, що захищає від сонячних променів і користувалась величезним попитом. Ці пристосування були лише віддалено схожі на сучасні жалюзі. Перші горизонтальні поворотні моделі вважалися дуже дорогими і рідкісними виробами, які були недоступні більшості людей. Відомо, що вже в ті часи, жалюзі використовувалися не тільки за прямим призначенням, але й були частиною естетичної прикраси інтер’єрів. Спочатку для виготовлення жалюзі використовувалася деревина, яка була значно дешевше і доступніше, ніж тканини для пошиття штор. А для декору дерев’яних пластин використовувалися різнокольорові клапті тканини.
Під час Другої світової війни один з видів жалюзі – рафштори, відзначилися ще однією додатковою функцією: вони захищали мешканців, які ховалися в приміщеннях, від попадання осколків під час бомбардувань.
Вертикальні жалюзі вперше винайшли в Канзасі, Фредерік і Едвард Бопп, у яких був оригінальний патент. Підприємство з виробництва жалюзі тоді називалося “Sun Vertical”, а 14 квітня 1960, компанія і патент були вдало продані.
Співпраця Джо Хантера і Генрі Зонненберга привела до винаходу алюмінієвих горизонтальних жалюзі – продукту, який назавжди перевернув ринок віконних штор. В 1946 році вони заснували компанія під назвою Hunter Douglas Machinery Corporation. І у 1951 році світові були представлені алюмінієві жалюзі під маркою Luxaflex. Дуже скоро новий продукт завоював популярність і на європейському ринку.
Рулонні штори є чимось середнім між конструкцією жалюзі і звичайними текстильними завісами. Вперше рулонні штори з’явилися в Німеччині, що зовсім не дивно – населення цієї країни завжди дотримувалися строго стилю. Консерватизм, чіткість, почуття міри, стриманість – це основні властивості, що характеризують стиль модерн, народжений на цій землі.
В Європі жалюзі стали популярними ще в середині ХХ століття, а ось в пострадянські країни мода прийшла тільки в 90-і роки. І це були звичайні горизонтальні жалюзі з алюмінію, але вони, як не дивно, підкреслювали статусність, і дозволити їх собі міг далеко не кожен.
Сьогодні дизайн жалюзі дуже різноманітний, і його не можна назвати неестетичним. Виготовляють жалюзі з пластика і металу, використовується тканина, шкіра, дерево, джут, бамбук. Крім горизонтальних систем, в каталогах можна знайти велику пропозицію вертикальних і нитяних жалюзі, багато видів рулонних штор, плісе і інших сонцезахисних систем. Зустрічаються жалюзі навіть з перфорацією і хвилеподібними ламелями.
Це доступний декор, при тому якісний, функціональний і естетичний!
Інші новини
Що потрібно знати при виборі рулонних штор? (частина 1)
Дедалі тканеві ролети або, як їх ще називають – рулонні штори, вибирають більше прихильників ніж класичні порт’єри. Вони приваблюють лаконічним стилем та функціоналізмом.
Дивитися щеЗберігання маркізи в зимовий період
Дивитися щеЩо потрібно знати при виборі рулонних штор? (частина 2)
Розмаїття тканин для тканевих ролет приголомшує фантазію навіть професійних дизайнерів. А що вже казати про всіх інших, хто просто вирішив підібрати рулонні штори собі в кімнату?
Дивитися щеП'ять причин замовити жалюзі навесні
Весна – це не тільки гарна пора року, але й чудова нагода для оновлення інтер'єру. Найпростіший варіант додати новизни і свіжості вашій оселі – змінити декор вікна.
Дивитися ще