Тип управління
У горизонтальних жалюзі Standard використовується карниз типу V10. Даний тип карнизу давно став «класикою» при виготовленні жалюзі, поєднуючи в собі високу надійність і доступну вартість. Керування відбувається за допомогою механізму з тростиною для зміни кута нахилу ламелів і механізму зі шнуром для підйому-опускання.
16 мм і 25 мм жалюзі конструкції K-system мають так зване монокомандне управління – керування жалюзі (піднімання, опускання і поворот ламелів) реалізується одним спільним механізмом за допомогою кулькового ланцюжка. Кульковий ланцюжок фіксується на рамі вікна спеціальним стопором.
Матеріали і комплектаці
Алюміній – самий практичний і легкий матеріал для виготовлення ламелів горизонтальних жалюзі. Він надійний, зносостійкий, прекрасно захищає приміщення від сонячних променів, нейтралізуючи при цьому деяку частину тепла.
При виготовленні ламелів з алюмінієвої стрічки їх профілюють, додаючи жорсткості, через що вони практично не схильні до деформації – не мнуться і чудово утримують форму. Лакове покриття таких ламелів – автоемаль. Вони не іржавіють, не жовтіють, не вигоряють на сонці і колір довго зберігає свою яскравість.
Крім класичних, існують перфоровані алюмінієві ламелі. Їх особливість – невеликі отвори в стрічці, які м’яко розсіюють сонячне світло що проникає через них в приміщення.
Ламелі дерев’яних жалюзі вироблені з екзотичної деревини липи – цей матеріал характеризується підвищеною стійкістю до сонячних променів. Ламелі для бамбукових жалюзі розміром 25 мм створені в результаті склеювання вузьких планок з натурального бамбука. Вони тонші ніж дерев’яні ламелі – всього 1,8 мм, в той час як товщина дерев’яної ламелі – 2,5 мм. Через це бамбукові жалюзі займають менше місця в зібраному стані.
Особливості використання і догляду
Алюмінієві жалюзі підходять для тих приміщень, де присутній певний ризик загоряння і можливий різкий перепад температур, а також є підвищена вологість. Крім цього, вони володіють стійкістю до дії зовнішнього середовища і механічних факторів, відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. Тому їх часто використовують в різних виробничих підприємствах і медичних установах. Також ці вироби застосовуються в дизайнерських проектах сучасних інтер’єрів, особливо – створених в стильовому напрямку «хай-тек». Алюмінієві жалюзі невибагливі і легкі в догляді – достатньо протирання вологою ганчіркою.
Основна перевага дерев’яних і бамбукових жалюзі в тому, що вони виготовлені з природного екологічно чистого матеріалу, тому благотворно діють не тільки на атмосферу приміщення, але і на здоров’я. Даний вид жалюзі також володіє теплоізоляційними властивостями – взимку вони зберігають дорогоцінне тепло в житловому приміщенні, а влітку дарують заповітну прохолоду. Догляд за дерев’яними і бамбуковими жалюзі вкрай простий – суха чистка порохотягом і м’якою тканиною, за потреби – застосування спеціальних засобів по догляду за виробами з натурального дерева.
Резюме
Жалюзі, які колись були атрибутом нудних і сірих офісів, сьогодні активно використовуються для облаштування квартир і будинків. Вони займають мінімум місця, відмінно справляються з функцією захисту від сонячних променів і сторонніх очей, а головне – можуть стати прикрасою інтер’єру!